Novinky


Prvé preteky Slovenského voltížneho pohára 2024 úspešne za nami

Vydané 16.04.2024

 V sobotu 13.apríla sa v krásnom prostredí Slovenského raja na KQH ranči v Betlanovciach konali prvé tohtoročné preteky Slovenského voltížneho pohára.  

Čítať viac...

Nábor na voltíž

Vydané 19.02.2024

 Nábor na voltíž pre deti vo veku 6 až 7 rokov.

Čítať viac...

Finančná podpora mesta Kosice 2023

Vydané 24.12.2023

Finančná podpora mesta KOŠICE z Fondu Mládežníckeho športu v roku 2023 bola vo výške 3296,- €.  

Čítať viac...


O nás


Voltížna skupina pôsobí v Jazdeckom oddieli TJ Slávia Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach.

 

Jazdecký oddiel TJ Slávia Univerzity veterinárskeho lekárstva založili v roku 1958 MVDr. Jozef Duchaj (dnes už nebohý) a MVDr. Juraj Hanulay, v súčasnosti jeden z najuznávanejších odborníkov v oblasti jazdectva a koní na Slovensku.

 

 

 


Prvé preteky Slovenského voltížneho pohára 2024 úspešne za nami

 V sobotu 13.apríla sa v krásnom prostredí Slovenského raja na KQH ranči v Betlanovciach konali prvé tohtoročné preteky Slovenského voltížneho pohára.  

 Naše dievčatá predviedli skvelé výkony a vyslúžili si  viaceré medailové umiestnenia. Na svoje konto úspechov si tak klub TJ Slávia UVLF – voltíž  pripísal medailové umiestnenia až v 4 kategóriách.

 V najsilnejšie zastúpenej kategórii pretekov - kategórii starších detí, nemali naše dievčatá  vďaka svojim výkonom žiadne premožiteľky.  Katarína Boritášová  si vybojovala 1.miesto a Mária Pirčová 2. miesto, obidve na koni Good Luck.

Aj dievčatá, ktoré sa neumiestnili na medailových pozíciách predviedli výkony, na ktoré môžeme byť v klube právom hrdí. V kategórii starších detí obsadila Stela Pavľaková na koni Good Luck 7.miesto a v kategórii junior na koni Crystall získala  7. miesto Veronika Pavľaková , 9. miesto Alžbeta Lažová a 10. miesto Alica Jalčová .

Zlatú medailu si zo súťaže odniesla aj Ela Hajurková , ktorá súťažila v kategórii Mladý jazdec na koni Crystall a tiež Karolína Dankaninová s Emou Mikitovou za spoločnú zostavu na koni Nepomuk v súťaži kategórie dvojíc.

Nádherné a náročné zostavy predviedli naše dievčatá aj v súťaži kategórie skupín. Na 1.mieste sa tak umiestnila skupina na koni Tango  v zložení Alžbeta Lažová, Veronika Pavľaková, Katarína Boritášová, Alica Jalčová, Stela Pavľaková a Mária Pirčová.   2. miesto si odniesla  skupina  v zložení Karolína Dankaninová, Ema Mikitová, Lilien Mosejová, Natália Jokeľová,  Letícia Trojanová a Júlia Hricková cvičiace na koni Nepomuk.

Po úspešne naštartovanej sezóne Slovenského voltížneho pohára sa naše dievčatá intenzívne pripravujú na prvé medzinárodné preteky CVI, ktoré sa budú konať už o 2 týždne v Budapešti.

 

Partneri